Pielęgnacja psów Kraków

Wyczesywanie / trymowanie

Regularne wyczesywanie psa jest ważne dla pielęgnacji psów, ponieważ  pozwala na utrzymanie włosa/sierści naszego  pupila w odpowiedniej kondycji. Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się kołtunów, kłębków sierści, rzepów oraz niewielkich gałązek, które bardzo chętnie wczepiają się w psią sierść. Jest  także ważne ze względu na linienie psa.
Dzięki regularnemu czesaniu będzie nam łatwiej zachować higienę i porządek w naszym otoczeniu. Trymowanie polega na usuwaniu martwej sierści psa.  Służy poprawie jakości włosa, usztywnia go, ogranicza wzrost podszerstka, poprawia wybarwienie. Zabieg pielęgnacyjny dotyczy ras psów szorstkowłosych.

Strzyżenie psów

To skracanie włosa psa do pożądanej długości. Polecam u psów o sierści skręconej, miękkiej, nie gubiącej włosa oraz bez podszerstka. Strzyżenie wykonuję wg wzorca rasy lub indywidualnych upodobań właściciela.

Kąpiel

W czasie kąpieli używam  profesjonalnych szamponów w zależności od jakości włosa/sierści: oczyszczających, regenerujących, pielęgnacyjnych, relaksacyjnych.
Szampony oraz odżywki dobieram indywidualnie dla każdego klienta.

Pielęgnacja uszu psa

Aby zapobiec powstawaniu schorzeń narządu słuchu należy poddawać psa zabiegom pielęgnacyjnym  i obserwować stan jego uszu. Zabieg czyszczenia nie powinien być  wykonywany zbyt często ( raz na dwa tygodnie). Pielęgnację uszu przeprowadzam stosując odpowiednie kosmetyki.

Pielęgnacja psa Kiwi w Krakowie
Pielęgnacja psa Kiwi - suszenie

Pielęgnacja oczu psa

U psów, które wg wzorca mają spadającą poza oko grzywkę  pielęgnacja psich oczu jest zabiegiem rutynowym i jest wskazane , by uwolnić je od łzawienia i powstawaniu przebarwień na pyszczku specjalnymi preparatami.

Pielęgnacja zębów psa

Nieprzyjemny zapach z pyska,  niewielkiej ilości kamień nazębny likwiduję w prosty sposób – czyszcząc  zęby odpowiednim sprzętem i dobranym preparatem.

Pielęgnacja psich pazurów i łap

Zbyt długie pazury mogą wpłynąć na obniżenie komfortu życia  psa i powodować trudności podczas chodzenia, biegania i podskakiwania. Całkowite zaniechanie zabiegów pielęgnacyjnych psa może doprowadzić do wrastania pazura w poduszkę łapy, a co za tym idzie utykania, a nawet niemożności chodzenia. Wycinanie sierści na spodach łap jest konieczne ze względu na częsty kontakt poduszek łap psa z brudnym, mokrym podłożem. Nieobcięte włosy utrzymują wilgoć i brud między opuszkami palców psa, co może powodować infekcje. Udzielam porad jak zabezpieczać łapy na co dzień za pomocą preparatów kosmetycznych.

Usuwanie insektów

Pasożytujące w skórze psów owady wywołują nie tylko dyskomfort (silny świąd), ale są też odpowiedzialne za występowanie wielu chorób. Najbardziej dokuczliwe są: pchły, kleszcze, roztocza, wszy i wszoły. Przekazuje porady jak dobrać odpowiednie zabezpieczenie dla psa przed inwazją pasożytów skórnych.

Wizyta u szczeniaka

Pierwsza wizyta u szczeniaka – przyzwyczajanie psa do zabiegów pielęgnacyjnych ( dotyku, przyborów ). Podczas takiej wizyty nie wykonuję extra zabiegów pielęgnacyjnych, aby w przyszłości pies dobrze kojarzył odwiedziny groomera. Porady dla właściciela jak przyzwyczaić szczeniaka do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Wizyta u psa nadpobudliwego bądź agresywnego

Jeśli jest taka potrzeba na wizytę przyjeżdżam do Państwa z moją asystentką lub jak jest konieczność z zaprzyjaźnionym lekarzem weterynarii. Taka wizyta z usługą ma ogromny wpływ na efekt końcowy pielęgnacji jak i na bezstresowe samopoczucie psa.

Kosmetologia

Porady indywidualne :

 • dobór odpowiednich przyrządów do pielęgnacji na co dzień,
 • dobór odpowiednich kosmetyków ( szampon, odżywka, preparaty do pielęgnacji oczu – uszu- zębów- łap i pazurów , ochrona przed pasożytami),
 • nauka właściciela w posługiwaniu się preparatami kosmetycznymi,
 • możliwość zakupu u mnie produktów kosmetycznych renomowanych firm po atrakcyjnej cenie (na miejscu dostępnych lub na zamówienie z dostawą do domu).

Dobór rasy psa dla przyszłych właścicieli

Pomoc w podjęciu decyzji posiadania psa, który pasował by do Państwa pod względem charakteru i upodobań.

Pielęgnacja psa imieniem Harry w Krakowie
Pies Harry po pielęgnacji w Krakowie

Usługi technika weterynarii

 • czipowanie psów
 • podawanie leków przepisanych przez lekarza weterynarii
 • pomoc w opiece nad zwierzętami leczonymi w warunkach stacjonarnych
 • pielęgnowanie zwierząt przed i po zabiegach chirurgicznych
 • zakładanie opatrunków, wykonywanie zleconych wstrzykiwań podskórnych
 • odrobaczenia oraz przeprowadzanie szczepień pod nadzorem zaprzyjaźnionego lekarza weterynarii
 • doradztwo w zakresie  żywienia zwierząt

Licencja na przewóz zwierząt

Przewóz psów oraz innych zwierząt domowych w bezpiecznych warunkach na terenie Krakowa oraz Polski. Transport na wystawy, do weterynarza , do nowych właścicieli. Istnieje możliwość przewozu zwierząt agresywnych wymagających znieczulenia lub opieki lekarsko-weterynaryjnej w czasie transportu.

Akupresura

Masaż wpływa na wszystkie systemy organizmu. Efektem jest:  zmniejszenie bólu i sztywności, zwiększenie elastyczności mięśni,  zwiększenie swobody ruchu.
Zastosowanie zbiegów akupresury u psów ma na celu wspomóc proces terapeutyczny oraz zaangażować w terapię opiekuna zwierzęcia.